10-16 Mayıs Engelliler Haftası "Engelsiz Bir Dünya"

     10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında; Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve sivil toplum örgütleri tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikler Denizli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Denizli Valilik binası önünden, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar “Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

     Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Denizli Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakımı sağlanan engelli bireyler, sivil toplum örgütleri başta olmak üzere Denizli Halkının yoğun katılımı ile “Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Farkındalık yürüyüşü esnasında engelli haklarını konu alan broşürler ve kırmızı – beyaz renkli 1000 adet balon dağıtımı yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüşün tamamlandığı 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda ise engellilere yönelik eğitim veren okullar, Denizli Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakımı sağlanan engelli bireyler ile sivil toplum kuruluşları mehteran, sema, şarkı, dans ve halk oyunları gösterileri sundu. 10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında yapılan etkinliğe halk büyük ilgi göstermiş, toplumda engellilik alanında farkındalık oluşturmak için önemli bir adım atılmıştır. 

     10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında ilimiz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde “Engelsiz Bir Dünya” şenliği düzenlenmiştir. 11.05.2018 tarihinde gerçekleştirilen “Engelsiz Bir Dünya” Şenliğine, Müdürlüğümüze bağlı kuruluşlarda bakımı sağlanan çocuklar da katılım göstermiş, böylece kuruluşlarımızda bakımı sağlanan engelli bireylerimiz ve çocuklarımızın kaynaştırılması sağlanmıştır. İlimiz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bahçesine kurulan oyun parkında çeşitli yarışmalar düzenlenmiş, pamuk şeker dağıtımı yapılmış ve Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan beyaz tişörtlere “El Baskısı” yapılmıştır. Ayrıca çizgi film karakterlerinde maskotların ve palyaçoların da katılımı ile engelli bireylerin ve çocukların eğlenceli vakit geçirebilmeleri sağlanmıştır.

     İlimiz Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakımı sağlanan engelli bireylerin sosyal hayata uyum sağlayabilmeleri ve toplumda engellilik konusunda farkındalık oluşturabilmek adına 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler yapılmaya devam edecektir.Sonraki Sayfa: 15-21 Mayıs Aile Haftası Şenliği

Önceki Sayfa : Aile Eğitim Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Eğitimlerimiz Devam Ediyor