19 Eylül Gaziler Gününün 97. Yıl Dönümü Etkinlikleri

    Türkiye Büyük Millet Meclisini tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşallik” rütbesi ile “Gazilik” unvanının verildiği 19 Eylül Gaziler Günü’nün 97. Yıldönümü Etkinlikleri Valilik önünde düzenlenen tören ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden programda, bir gazimiz günün anlam ve önemine dair konuşmasını yaptı ve öğrenciler şiirlerini okudu.
 
    Çelenk Sunma Töreninin ardından, Valimiz Sayın Hasan KARAHAN ve Denizli Protokolü eşliğinde Muharip Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ziyaret edildi. Muharip Gaziler Derneği’ndeki etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisinin ardından dualar okunarak şehitlerimiz yâd edildi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nde ise Sayın Valimiz ve protokol şehit yakınlarımız ve gazilerimize katılmış oldukları kursların sertifika belgelerini takdim etti.
 
    İkindi namazını müteakip Çınar Yeni Camii Şerifinde Mevlid-i Şerif okutularak, vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz ve bu yolda gazilik rütbesine nail olan kahraman gazilerimize dualar edildi.
 
   Son olarak, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimiz onuruna düzenlenen akşam yemeğinde Valimiz Sayın Hasan KARAHAN, Denizli Milletvekillerimiz ve Denizli Protokolü, Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz ve yakınları ile bir araya geldiler. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, protokol konuşmalarının akabinde katılımcılara yemekler ikram edilerek sohbetler eşliğinde son buldu.


Sonraki Sayfa: "Çocuk Gözüyle Paylaşmak" Temalı Fotoğraf Yarışması

Önceki Sayfa : 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü ve Dünya Çocuk Günü Kutlandı